Strona główna Wydarzenia Biostymulatory – konferencja szkoleniowa PTMEiAA (video)

Biostymulatory – konferencja szkoleniowa PTMEiAA (video)

Biostymulatory – to hasło przewodnie tegorocznych monotematycznych minikonferencji Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Pierwszy z dwóch planowanych na bieżący rok paneli poświęconych tym właśnie preparatom odbył się w warszawskim hotelu Focus Premium 18. maja. Patronat medialny nad tym wydarzeniem sprawowała m.in. Grupa Medialna „Estetyka i Chirurgia – Medyczna TV”.

Całodzienna monotematyczna konferencja szkoleniowa, to jedno z działań, które od 2023 roku na stałe wpisało się w kalendarz PTMEiAA. „W tej chwili mamy duże możliwości, żeby się uczyć, żeby poznawać różne zagadnienia medyczne prezentowane przez różnych wykładowców.” – mówi prezes PTMEiAA, dr Waldemar Jankowiak – „Wydaje się, że ta formuła, którą w tej chwili zaprezentowaliśmy, która funkcjonuje od zeszłego roku: formuła monotematyczna, poświęcona jednemu zagadnieniu, bardzo się sprawdza.”
O biostymulatorach w hotelu Focus opowiadali wykładowcy zaproszeni i wytypowani przez czterech dystrybutorów tego rodzaju preparatów – firmy: BD Aesthetic, Croma, IBSA oraz Mesoestetic. Konferencję otworzyła dyrektor organizacyjna PTMEiAA, dr n. ekon. lek. Dorota Wydro, a współprowadziły ją członkinie zarządu Towarzystwa, dr n. med. Monika Łącka i dr Edyta Adamczyk-Kutera, które podkreślają, że właśnie biostymulatory uznać można obecnie za najsilniejszy i – co ważne – bezpieczny i zgodny z naturalnymi procesami trend w medycynie estetycznej. „Tak, jak kilka lat temu wypełniacze, dziś właśnie biostymulatory uznać należy za wiodące w medycynie estetycznej” – mówi dr n. med. Monika Łącka. „Nie promujemy zmian często przesadzonych. Zastępujemy je naturalnymi procesami, które następują wskutek biostymulacji.” – dodaje dr Edyta Adamczyk-Kutera.
Po wygłoszonym przez dr n. med. Cezarego Pszennego wykładzie otwierającym na ponad stu pięćdziesięciu lekarzy z całej Polski czekała seria prezentacji poświęconych konkretnym typom biostymulatorów i konkretnym preparatom, m.in. z serii Sunekos, Philart i Profhilo, a także protokołom łączonym. O biostymulacji personalizowanej Mesoestetic dla obszaru twarzy, szyi, dekoltu i dłoni opowiadała dr Agnieszka Szewczyk, terapię utraty i starzenia się włosa omówiła dr n. med. Magdalena Wawrzynkiewicz, różnice między bioremodelingiem a biostymulacją przybliżyła lekarzom dr Monika Nunberg-Sawicka. Dr Iwona Marycz-Langner, dr Martin Bortik, dr Damian Drążewski i dr Andrea Boca opowiedzieli o terapiach z zastosowaniem konkretnych preparatów; znaczenie polinukleotydów i to, co wiemy na dzień dzisiejszy o tych cząsteczkach, przedstawiły prof. dr hab. n. med. Wioleta Barańska-Rybak i dr hab. n. med. Agnieszka Surowiecka.
„Ta konferencja to nasza mała rewolucja” – zwraca uwagę członek zarządu PTMEiAA, dr Jacek Kaczyński – „Po raz pierwszy spotykamy się w nowym hotelu Focus, co oznacza, że niejako wynieśliśmy naszą konferencję poza centrum Warszawy”. „To bardzo dobry pomysł” – kwitowali uczestnicy. I rzeczywiście, zarówno warunki konferencji, jak i jej atmosfera, zdecydowanie sprzyjały pogłębianiu przez lekarzy wiedzy i wymianie doświadczeń. „Oczywiście to nie jedyna konferencja w tym roku” – dodaje dr Kaczyński – „Czeka nas jeszcze druga część konferencji poświęconej biostymulatorom. Co roku mamy dwie dodatkowe konferencje i Kongres, podczas którego w tym roku odbędzie się ciekawa sesja prawna. Serdecznie zapraszamy do udziału w obu nadchodzących wydarzeniach”.
Pierwszą część „Biostymulatorów” zakończyła prezentacja przypadków i otwarta dyskusja lekarzy. Część druga planowana jest na wrzesień b.r.