Strona główna Ginekologia Terapia płodu – Ogólnopolska Konferencja Ginekologiczno-Położnicza

Terapia płodu – Ogólnopolska Konferencja Ginekologiczno-Położnicza

„Konferencja stanowiła praktyczne podsumowanie dwóch lat prac Sekcji Terapii Płodu Polskiego Towarzystwa Położników i Ginekologów nad nowymi rekomendacjami dotyczącymi zabiegów z zakresu terapii płodu. Wykładowcy, to przede wszystkim lekarze praktycy, którzy przedstawili swoje doświadczenia z zakresu diagnostyki wad i terapii płodu. To ogromnie ważne, ponieważ istnieje duża potrzeba dyskusji i uporządkowania wskazań oraz usystematyzowania wielu zabiegów z tego zakresu.” – mówi przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji, dr hab. n. med. Przemysław Kosiński.

Zróżnicowanie tematyczne siedmiu sesji, które odbyły się w ramach tegorocznej konferencji, zaowocowało dużym zainteresowaniem lekarzy z całej Polski, którzy mogli wysłuchać wykładów i uczestniczyć w dyskusjach na temat rozszczepu kręgosłupa, interwencji kardiologicznych, wrodzonej przepukliny przeponowej, monitorowania i postępowania zachowawczego w terapii płodu, stosowania w terapii drenów odbarczających i lasera, ciąży wielopłodowej i znieczuleń płodu. Wykład specjalny wygłosiła profesor Asma Khalil z St George’s Hospital, University of London.

Przed konferencją już po raz piąty (po raz pierwszy w Polsce) odbył się prestiżowy kurs akredytowany przez ISUOG. Było to duże wyróżnienie dla konferencji, dotychczas bowiem kurs prowadzony był wyłącznie w siedzibie RCOG). Już wcześniejsze edycje kursu i warsztatów cieszyły się ogromną popularnością wśród uczestników z całego świata, którzy nie zawiedli i tym razem. Kurs w Polsce przeprowadzili: prof. Asma Khalil, dr hab. n. med. Przemysław Kosiński oraz zaproszeni goście. Najważniejszym elementem tego kursu była rozbudowana część praktyczna („hands-on”) i ćwiczenia na unikatowych fantomach: każdy uczestnik miał możliwość praktycznego ćwiczenia poszczególnych zabiegów z zakresu terapii płodu.

Konferencji patronowały: Grupa Medialna „Estetyka i Chirurgia – Medyczna TV” oraz Nowy Gabinet Ginekologiczny i e-ginekologia.pl. Organizatorem konferencji była Medica Expert Conference.

Kolejna konferencja ginekologiczno-położnicza w Warszawie odbędzie się już za kilka dni. 17. -18. maja w hotelu Regent Warsaw odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Ginekologiczno-Położnicza: „Niepłodność – Płodność – Ciąża”.