Strona główna Bez kategorii Academy of Aesthetic & Anti-Aging Medicine – nowe wydanie już dostępne

Academy of Aesthetic & Anti-Aging Medicine – nowe wydanie już dostępne

academy of aesthetic & anti aging medicine

Sprawozdania z serii konferencji medycznych i prawo-medycznych, które odbyły się w 2023 i 2024 roku, kalendarium wydarzeń na 2024 rok, ocena bezpieczeństwa laserów i innych źródeł energii, oraz preparatów dostępnych w medycynie estetycznej oraz firmowe social media lekarzy i firm – tak w skrócie prezentuje się najnowsze wydanie Academy of Aesthetic & Anti-Aging Medicine, które już można znaleźć na rynku prasy medycznej.

O bezpieczeństwie zabiegów piszą w tym wydaniu m.in. dr n. med. Paweł Kubik dr Robert Chmielewski i dr Jernej Kukovic. Wśród artykułów znajduje się obszerna ocena bezpieczeństwa preparatu Neauvia Stimulate w postaci iniekcji u pacjentów z autoimmunologicznymi chorobami tarczycy, ocena bezpieczeństwa, komfortu i skuteczności depilacji laserem aleksandrytowym oraz opis zabiegu z osoczem bogatopłytkowym w połączeniu z preparatem NCTF.

Prof. dr hab. n. med. Zygmunt Zdrojewicz opowiada o całowaniu – trwa naukowy spór, czy jest to zachowanie instynktowne, czy nabyte w toku rozwoju społecznego, a nadto – czy rzeczywiście – jak dowodzą niektórzy – pocałunek ma właściwości quasi-terapeutyczne.

 

Mec. Andrzej Gross porusza temat firmowych social mediów medycznych, szukając i wskazując odpowiedzi m.in. na pytania: czy wprowadzenie płatnych social mediów zmieniło ich zasięg i skuteczność w promowaniu za ich pomocą (oraz za pomocą ich bezpłatnych wersji) działań lekarzy, firm farmaceutycznych i dystrybutorów wyrobów medycznych, opisuje także popularne w mediach społecznościowych „łańcuszki” odnoszące się (w założeniu ich autorów i udostępniających) do zasad prawnych.

 

 

 

W czasopiśmie znaleźć można także obszerne sprawozdania z XXI Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, Face & Body Winter Forum, IMCAS 2024,

XXIV Międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging, Beauty Forum oraz Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Prawo w medycynie – Medycyna w prawie”.

Czasopismo „Academy of Aesthetic & Anti-Aging Medicine” dostępne jest m.in. poprzez stronę internetową www.aaaam.pl