Strona główna Wydarzenia XX Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging – relacja

XX Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging – relacja

XX Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging odbył się w miniony weekend w Hilton Warsaw City. Lekarze z całej Polski uczestniczyli w serii wykładów blisko osiemdziesięciorga wykładowców oraz mieli okazję zapoznać się z ofertą sześćdziesięciorga wystawców.

Jubileuszowy Kongres Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging PTL połączony został z wyborem nowego Zarządu Towarzystwa. Nowym Prezesem PTMEiAA został dr Waldemar Jankowiak (dotychczas wiceprezes). W Zarządzie zasiadają także: prof. Paweł Surowiak, dr Cezary Pszenny, dr Dorota Wydro, dr Marek Krzemiński, dr Krzysztof Kaczyński, dr Edyta Adamczyk-Kutera, dr Monika Łącka i dr Krzysztof Wachal.

„Ten zarząd zmierzy się z zupełnie nowymi problemami i obowiązkami.” – mówi prezes PTMEiAA, dr Waldemar Jankowiak – „Zmienia się prawodawstwo, pojawia się zupełnie nowa ustawa o wyrobach medycznych, pojawia się możliwość i potrzeba pewnej koalicji między towarzystwami lekarskimi aby dla środowiska medycznego i dla pacjentów tych zmian w prawodawstwie wspólnie pilnować”.

„Jest obecnie procedowany i poddana pod konsultacje społeczne projekt ustawy o wprowadzeniu umiejętności medycznych” – dodaje dr n. med. Piotr Drozdowski – lekarz medycyny estetycznej i chirurg plastyczny – „Wśród rzeczonych umiejętności znaleźć się ma również medycyna estetyczna, co będzie milowym krokiem w tworzeniu bezpieczeństwa dla pacjentów, którzy dziś – niestety – utożsamiają pojęcie „medycyna estetyczna” z procedurami wykonywanymi nie tylko przez lekarzy”.

Reportaż filmowy z XX Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, którego Estetyka i Chirurgia – Medyczna TV była Patronem Medialnym, obejrzeć będzie można w Medycznej TV w grudniu.