Strona główna Wydarzenia XXII Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych – program i zapowiedzi

XXII Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych – program i zapowiedzi

fot. SLDE

Dwa tygodnie dzielą nas od XXII Kongresu Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, który odbędzie się stacjonarnie w warszawskim hotelu Double Tree by Hilton. Po spowodowanej pandemią rocznej przerwie trzydniowy kongres przybiera nową formułę, a jego partnerem naukowym od bieżącego roku został IMCAS – jedna z największych i najbardziej renomowanych organizacji edukujących lekarzy zajmujących się dermatologią i medycyną estetyczną.Piątek będzie dniem poświęconym regeneracji skóry. Rozpocznie się sesją poświęconą dermatologii w dobie pandemii COVID-19, kolejne sesje poświęcone zostały biostymulacji i terapiom nieinwazyjnym. Ostatnia seria wykładów będzie absolutnym novum na Kongresie, który jednak – jak pokreśla prezes SLDE dr n. med. Ewa Kaniowska – stanie się jego elementem stałym: będzie to sesja poprowadzona dla lekarzy przez prawników.

Sobotę wypełnią wykłady poświęcone toksynie botulinowej i nowym technologiom w medycynie estetycznej, a w samo południe odbędzie się po raz pierwszy specjalna sesja IMCAS z udziałem chirurgów i dermatologów: dr Benjamina Aschera (Francja), dr Sebastiena Garsona (Francja), dr Huguesa Cartiera (Francja) i dr Leonie Schielke (Holandia). Zamknięciem dnia będzie Gala Pereł Dermatologii 2021 (relację z ogłoszenia zwycięzców można już obejrzeć TUTAJ).

fot. SLDE

W niedzielę po sesji kontynuującej temat wypełniaczy odbędą się wykłady poruszające problem łysienia, z którym coraz częściej pacjenci zgłaszają się do gabinetów dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej, holistyczne podejście do profilaktyki procesu starzenia oraz m.in. trudne okolice anatomiczne okiem chirurga plastyka i problematykę stosowania nici.
Równolegle do wykładów głównych odbywać się będą także zorganizowane przez wystawców sesje satelitarne. W Kongresie weźmie udział blisko pięćdziesięcioro wystawców, a patronat medialny przyjęło pięć redakcji medycznych, w tym nasza redakcja Estetyka i Chirurgia – Medyczna TV, która jeszcze w marcu na kanale Medyczna TV wyemituje dwuczęściowy reportaż z Kongresu oraz relację z Gali Pereł Dermatologii 2021.

 

Sponsorem Generalnym tegorocznego Kongresu jest VIVACY Warsaw. Sponsorem platynowym – Neauvia, sponsorami złotymi – Bogdani Dermatologia i Allergan Aesthetics, sponsorem srebrnym – ITP S.A., a sponsorami brązowymi – Fillmed, NewU i Vichy.

 

Program sesji znaleźć można tutaj:
SESJE WYKŁADOWE
SESJE SATELITARNE
Więcej informacji