EnglishGermanPolishRussian
Home » Piękno i zdrowie » Biust podczas kwarantanny

Biust podczas kwarantanny

Mijają kolejne tygodnie samoizolacji. Nie wszystkim jest łatwo, wiele rzeczy zwyczajnie sobie „odpuszczamy”. Oprócz niepokoju o zdrowie swoje i najbliższych, i stresu w związku z pracą, dochodzą elementy które to „odpuszczenie” potęgują – przydałaby się bowiem wizyta w gabinecie estetycznym, fryzjer, manicure itp. Wbrew pozorom, te wizyty i zabiegi estetyczne i kosmetyczne często w znaczny sposób wpływają na naszą samoocenę.

Tymczasem dziś ta samoocena może być niższa niż zwykle. Skoro już siedzę w domu to… mniej o siebie dbam (oby nie!). A nawet jak dbam, to nie zakładam biustonosza. Jest niewygodny, przeszkadza i w sumie pod dresem wydaje się niepotrzebny 😉

I tu niespodzianka: takich wielu dni bez stanika nasz biust nam nie zapomni i nie wybaczy.

Z każdym dniem nasz biust wiotczeje i opada. To nie dzieje się z dnia na dzień, jednak gdy obchodzimy się z nim nieumiejętnie: nosimy źle dobraną bieliznę lub nie nosimy jej wcale, mocno przyspieszamy i tak nieunikniony proces opadania tkanek.

Co jeszcze ma wpływ na opadanie i pogorszenie wyglądu biustu:

– intensywne ćwiczenia: bieganie, cardo itp. czyli wszystkie te, które wymuszają intensywny i jednostajny ruch piersi góra/dół. Zwłaszcza gdy ćwiczymy w nieodpowiedniej bieliźnie.

– intensywne opalanie, zwłaszcza bez filtra. Promienie słoneczne mają zły wpływ na włókna kolagenowe, które odpowiadają za stan skóry (elastyczność, jędrność, napięcie)

-spanie na brzuchu

– drastyczne diety – tu chyba nie muszę tłumaczyć, co dzieje się z biustem…

Swoboda nie wychodzi więc piersiom na dobre. Dobrze dobrany biustonosz stanowi doskonałą podporę dla biustu, przeciwdziała garbieniu się. Rezygnacja z niego powoduje że skóra traci sprężystość a biust staje się wiotki.

Problemy te mogą dotyczyć nie tylko posiadaczek naturalnych piersi, ale także tych z nas, które poddały się powiększaniu piersi. Grawitacja, Drogie Panie, jest nieubłagana 😉

Jeżeli chcesz dowiedzieć się wszystkiego na temat chirurgicznego zmniejszania piersi zapraszam do mojego materiału TUTAJ

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *